BELYSNING / Väggbelysning / Vägglampa 8597023
*
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:45:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 11:46:37
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
6157 Lampett
Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höj..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:10
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:56
*
Vägglampa
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 11:46:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
6157 Lampett
Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höj..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:10 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:56